Polariste hooaeg avatud

Polariste hooaja võib kindlalt avatuks kuulutada, sest üle Eesti on Polariste osavõtul toimunud juba mitu võistlust, ette on võetud pikemaid ja lühemaid matkasõite.

Tallinnas Pirital on hetkeseisuga vees ja oma esimesed meremiilid maha sõitnud kolm Polarist – Tuulelaul, Minni ja Eneli. Lisaks on vees ka Leila, kuid seda ilma mastita. Pirita Polaristest ootab oma remonti taasavastatatud Astraia, kelle Vesilennuki tiim peale 15 aastast talveund üles äratas ja elule aidata plaanib. Vesilennuk ise jääb sel suvel senise tiimi poolt kaldale uusi entusiaste ootama, kel oleks aega ja tahtmist üks põhjalik kapitaalremont ette võtta. Astraiale on plaan lähitulevus blogisse ka täiesti eraldiseisev sissekanne teha. Polaris Blanca on nukralt ilma mastita Noblessneri sadamas ja ei ole teada, kas ja kunas jaht veele saab. Kuuldavasti on uue masti tellimine kahetsusväärselt pikalt veninud. Juko tegemist kohta info puudub.

Kõige suurema selle aastase läbisõiduga on ilmselt Pille-Riin, kes nädal tagasi Tallinnast teed oma uude, või õigemini vanasse, kodusadamasse alustas. Tänaseks hetkeks on jaht Virtsus nö puhkamas. Üksinda tuules loksudes jättis ta üsna nukra mulje. Igatahes loodame, et sel aastal leiab meeskond rohkem aega jahiga purjetada ja võetakse osa ka Muhu Väina regatist.

Saaremaa Merispordi Seltsi esi-Polaris “Vesileenu” võttis laupäeval osa esimesest kohalikust võistlusest, saades 12 jahi konkurentsis 8. koha. Naiskonna sõnul sai talvel tehtud nipet-näpet hooldustöid ja muuhulgas vahetati ära ahtriplaat. Võib pidada tõenäoliseks, et see tiim võtab oma tuntud headuses osa kõigist Saaremaa regattidest ja ka Muhu Väina regatist.

Vette on tõstetud ka Orissaare Polaris “Lagle”, kes oma noore ja vapra meeskonnaga eelmisel aastal palju kõneainet pakkus. Kuigi jaht pole enam oma esimeses nooruses, hoiavad poisid jahti ilusti sõitmas ja võtavad muuhulgas osa ka Haapsalu regattidest ning Muhu Väinast.
Ülejäänud Polariste kohta hetkel täpsemat infot ei ole. Igatahes loodame, et töö nende veeskamise nimel käib ja suvistel Eesti Meistrivõistlustel näeme suurima Polariste osalejate arvuga regatti läbi aegade.

Comments are closed.